ADVENTNÍ TIPY KUTNOU HOROU

ZAVŘENÁ KUTNÁ HORA

Je uzavřená nebo naopak otevřená? Kam zajít v překrásném historickém městě s památky UNESCO, které v tomto roce slaví 25 let od zapsání na Seznam světového dědictví.
Co tedy dělat v Kutné Hoře, když je většina zajímavých míst uzavřena? Památky, muzea ani galerie navštívit nemůžete. Ani v cukrárně, kavárně nebo restauraci nenajdete útočiště, ale…

Adventní čas můžete strávit venku, na čerstvém vzduchu! Kutná Hora je především místem mnoha památek, ale také přírody, nejen v okolí, ale i uvnitř historického centra. Ne nadarmo se prezentuje jako #pohoda #příroda #památky.

Za procházku stoprocentně stojí jednotlivé uličky města, a vidět je a zažít je trochu jinak má své kouzlo. Projít se křivolakými uličkami, které píší dějiny města. Jen tak se zastavit a rozhlédnout se kolem sebe. Vždyť každý dům, každá ulička, každý strom má svůj ojedinělý příběh. Právě v této adventní době, která je vlastně dobou očekávání, máme čas vidět věci, které běžně míjíme bez povšimnutí.

 

Stačí vyrazit pod Vlašský dvůr do nově zrekonstruovaných Breüerových sadů, odkud se naskytne překrásný pohled na kutnohorské panorama. Přiznejme si, jaké jiné město má takovéto panorama? Pak se vydejme dál rovnou na Královskou procházku podél říčky Vrchlice, kde se nachází geologická expozice, nebo do skály vytesán reliéf Jaroslava Vrchlického. S sebou si můžete vzít do kapsy novou mapku “Naučné stezky Kutné Hory” k dostání na Informačním centru nově přestěhovaném do Kollárovy ulici. Projít se údolím okolo mlýnů až k Velkému rybníku. 
Zlákat nás také mohou zahrady za GASKem, překrásná architektura Chrámu sv. Babory zvenčí, uličkami kolem Hrádku k Dačickému domu na náměstí až na prázdné nádvoří Vlašského dvora a pokud vás/nás nožičky ještě nebolí, udělejte si tu procházku až do Sedlce, kde se vlastně celá historie začíná psát.  

 

Při těchto procházkách uličkami máme možnost podpořit místní kavárny a restaurace u výdejních okének, poručit si svařené víno nebo voňavý punč a těšit se (jakmile to vláda povolí) na komentované prohlídky městem, nebo na nově otevřené expozice ve Vlašském dvoře.

Tak, jako se těšíme na návštěvníky my, průvodci z Průvodcovské služby Kutná Hora. #spolutodáme

OTEVŘENÁ OKÉNKA V KUTNÉ HOŘE
naleznete na Instagramu města Kutná Hora @visitkutnahora spolu s probíhající soutěží “Podejme pomocnou ruku kutnohorské gastronomii”.

Soutěžit můžete také s profilem “Žiju_v_centru_KH“, kde probíhá každý čtvrtek soutěžní otázka hádejte, kde je toto místo právě vyfocené “Víte kde?”.