ČERVEN U PRŮVODCŮ

Červen u průvodců v plném nasazení!

Přes veškerá vládní opatření a ještě přetrvávající omezení, jsme rozjeli měsíc červen v plném nasazení. Otevřeno máme denně 9:00 – 18:00

Historkovné, procházky městem s průvodcem v kostýmu, probíhají každý den v 10:00; 13:00; 16:00 a během nich se dozvíte historii stříbrného města, ale i pikantní historky středověké Kutné Hory.

Expozice máme otevřené a během prohlídky Vlašského dvora můžete vidět královskou audienční síň a královskou kapli. Navíc se dozvíte z animovaného filmu, jak se zpracovávala stříbrná ruda a jaká že to mince se ve Vlašském dvoře razila a platila v Evropě bezmála 400 let? Tak tu si můžete vlastnoručně vyrazit v pregéřškém hávu během zážitku “Vyraž si…” a po úspěšné ražbě odejít s certifikátem a pocitem středověkého znalce řemesla.

VSTUPNÉ:
HISTORKOVNÉ ………. 120,- Kč/osobu
EXPOZICE základní …   75,- Kč/osobu
 ……………… snížené …   45,- Kč/osobu
“VYRAŽ SI…” …………..   55,- Kč/osobu

Těšíme se na Vás při plánovaných červnových akcí a to již brzy – 12/6/2020 se koná Noc kostelů, při které zažijete královskou kapli v čase 18:00 – 21:00 tak trošku jinak s atmosférou magickou za svitu svíček. 

Následně se během koncertu Michala Hanuše, ve středu 24/6/2020, rozezní lahodné tóny píšťal restaurovaných varhan kutnohorského rodáka pana Tučka. Prosím pozor – rezervace nutná, kapacita osob je dle dodržení hygienických pravidel omezená na 30 osob.

Červnové akce zakončíme v pátek 26/6/2020 druhým ročníkem HURÁ PRÁZDNINY, zábavným dnem ve Vlašském dvoře.
I letos se přeneseme zpátky v čase a zároveň se inspirujeme na výletování a hry v období prázdnin. Čekají na vás tvořivé hry s tematikou rozmanitosti naší země, přírody, i její minulosti. A samozřejmě drobná odměna… to už je ale překvapení! A nedivte se nám, nemůžeme prozradit všechno. Rádi vás u nás uvidíme!