DRUHÁ ADVENTNÍ NEDĚLE 5.12.2021

DRUHÁ ADVENTNÍ NEDĚLE, 5. PROSINCE 2021

proběhla a byla doslova a do písmene čertovsky andělská. Co vás čeká tu následující – najdete ve článku níže…  Nás o bronzové neděli navštívil Mikuláš s celou svojí družinou. Dokonce i pana pregéře přizval do své party. A tak jsme měli jedinečnou šanci zažít další kouzelnou neděli na Vlašském dvoře.

Prohlídky „jedinečné mincovny českých králů“ jsme ozvláštnili o průvodce v kostýmech, prodejní výstava byla obsluhována anděly a čerticí, stejně jako pokladnu strážila druhá čertice. Ne nadarmo se říká, že čerti si své stříbro v Kutné Hoře hlídají již od nepaměti. Dopoledne nám nádvoří poprvé roztančili kutnohorské děti z Domu dětí a mládeže Kutná Hora a připravili si nejenom čertovská taneční vystoupení, ale také tematické vstupy, jak stavět sněhuláka bez ledu nebo o skřítkovi, který nemá rád Vánoce. Odpoledne jsme četli z kutnohorských pověstí s Jitkou Jelínkovou, u toho tvořili vánoční ozdobičky, zdobili perníčky i malovali vánoční baňky. Pro maminky, babičky i tety si mohli malí i velcí návštěvníci udělat pod stromeček dáreček v podobě náramků z korálků. Celý den jsme dotvořili atmosférou svíček, prohlídky královské kaple sv. Václava a Ladislava během adventních podvečerů, mají své kouzlo. Na závěr dne se v kapličce rozeznily vánoční písně, kdy kromě francouzské písně zaznělo spoustu krásných vánočních koled. A na závěr úryvek z nich: 

Jen jedenkrát v roce je sváteční čas,
kdy spěcháme domů a tišíme hlas.
Kdo koledy zpívá, má každého rád
a vánočním kouzlem chce lepším se stát…

 

A program na třetí adventní neděli?

10:30 roztančené nádvoří kutnohorskými dětmi…
Vystupovat budou v jednotlivých blocích tanečnice a tanečníci z kutnohorského domu dětí a mládeže Dominik. Nenechejme je tančit na prázdném nádvoří, oni si naši podporu zaslouží

15:00 autorské čtení s podpisy knihy „Staré/Nové kutnohorské pověsti“ s Jitkou Jelínkovou, o čem že to bude? Nechte se představit, možná přijde i na loupežníka z připravovaného druhého dílu.

16:45 taneční vystoupení čáslavské skupiny B-Mine a ohnivá show Mysterium Firewalking & Firedancing spolu s Jankou 

 17:00 startují adventní podvečery při svíčkách s průvodcem prohlídkou kaple při svíčkách a ozvláštněné koncertem.
(Prohlídky jsou po skupinkách 5 osob a probíhají každých 30 minut.)

19:00 koncert v kapli s průvodci a Honzou Novotným jako moderátorem
O čem to bude koncert? Už se vám stalo, že mezi svými kolegy najdete housle, violu, kytaru, klavír, flétnu a další nástroje? Jednoho dne přišla domluva a jak to dopadne – to se nechte překvapit, přijďte nás podpořit… (Kapacita koncertu omezena na 20 osob)

Po celý den prodejní výstava na arkádách, horký džus na pokladně, kreativní dílna v návštěvnickém centru a prohlídky Vlašského dvora, jedinečné mincovny českých králů. Těšíme se na vaši návštěvu. Krásný advent