Máte program na neděli 30. dubna?

[av_image src=’http://pskh.cz/wp-content/uploads/2014/07/DSC5730_01.jpg’ attachment=’429′ attachment_size=’full’ align=’center’ animation=’no-animation’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’][/av_image]

[av_textblock size=” font_color=” color=”]
Že ne? Dorazte na nádvoří Vlašské dvora a užijte si znovuobnovený Kutnohorský Majáles.

Co Vás čeká a nemine?? Pěvecká a taneční vystoupení kutnohorských dětí, zábavná kapela, neutuchající atmosféra s folkovým nádechem, soutěže a občerstvení.

Všechno to vypukne v deset hodin. Krátce po zahájení uslyšíte Dětský pěvecký sbor Koťata ze ZUŠ Kutná Hora pod vedením sbormistryně Beaty Peterkové Kotyzové za klavírního doprovodu Jitky Krtilové. Po nich celé nádvoří roztančí kapela Kůzle. Během dne probíhají zábavné prohlídky Královské mincovny i Muzea kutnohorských pověstí, duchů a strašidel za zvýhodněné vstupné. Mezi dopoledním a odpoledním programem mohou děti soutěžit o drobné ceny v Majálesovém pětiboji, nechat si namalovat obrázek na obličej či si smlsnout na cukrové vatě nebo trdelníku. Maminky si mohou nechat poradit s dekorativním líčením od paní Jitky a pro tatínky máme Zlatou 12˚ z Měšťanského pivovaru Kutná Hora!!  Po obědě, s úderem druhé hodiny přijdou na pódium opět děti. Tentokrát trošku starší – Dětský pěvecký sbor Muscina ze ZUŠ KutnáHora pod vedením Jana Drahoty za klavírního doprovodu Kateřiny Fillové. Po nich se (kolem třetí hodiny) roztančí děti z DDM Dominik. K vidění budou styly jako hip hop, pompony nebo twirling. Následuje vyhlášení Majálesového pětiboje, volba krále a královny letošního ročníku a pak už koncert folkové skupiny Richenza, která nás naladí na blížící se večer s pálením čarodějnic na Menhirech. Tam bude možné se hromadně s lampionky přesunout.

Že je to program na celý den? To teda – předpověď počasí je příznivá, doufejme, že vydrží. V kostýmech čarodějnických je vstupné ZDARMA i na prohlídky! Pořadatelé z Průvodcovské služby Kutná Hora už se na vás těší!

Kutnohorský Majáles se koná za podpory města Kutná Hora a partnerů: KH Tebis s.r.o., Kutnohorská bobová dráha s.r.o., UNIKOM, a.s.; U.T.C. Properties s.r.o. Děkujeme za spolupráci všem partnerům, MuzeuB a především všem účinkujícím a paní ředitelce ze ZUŠ Kutná Hora Kateřině Fillové.


[/av_textblock]