Putování kutnohorskou historií

Historické jádro Kutné Hory patří mezi památky UNESCO. Díky evropským fondům byl rekonstruován dům Mikuláše Dačického, který se tak stal vzdělávacím a prezentačním centrem světového dědictví UNESCO. Interaktivní expozice seznamují návštěvníky s jednotlivými památkami ČR zapsanými na tomto seznamu, především pak s Kutnou Horou. Díky unikátnímu pojetí umožňuje nejen získávat informace, ale také hledat, objevovat, tvořit a nalézat souvislosti.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V DAČICKÉHO DOMĚ
22. 9. 2018 od 9:00 – 18:00

CO NA VÁS ČEKÁ?
Prohlídky – po dobu trvání akce bude Dačického dům, všechny jeho sály, místnosti a expozice, otevřen pro návštěvníky zdarma, bez nutnosti organizovaných prohlídek.

Přednášky – pokud se chcete dozvědět více o UNESCO a o Kutné Hoře, v přednáškovém sále Dačického domu budou probíhat dvě přednášky zaměřené právě na tato témata. Z kapacitních důvodů je nutné se předem registrovat na www.dotaceEU.cz/DOD. Maximální počet účastníků jedné přednášky je 60. Časy přednášek v 11:00 a ve 13:00.

Putování historií v Kutné Hoře – zajímají vás další kutnohorské památky? Připravili jsme pro vás zastávky u Sankturinovského domu, Vlašského dvora, Vorlíčkových sadů, městské knihovny a Jezuitské koleje.

Prezentace dalších projektů – Evropské fondy pomáhají i na jiných místech. Na akci vám představíme pět dalších úspěšných projektů, které zlepšily kvalitu života ve Středočeském kraji a v Praze.

Aktivity pro děti i dospělé – po celý den se budete moci zapojit do aktivit a soutěží o drobné ceny. Pro děti máme připravenou opičí dráhu a pro dospělé soutěže a kvízy. Těšit se můžete také na fotokoutek.

2 komentáře u „Putování kutnohorskou historií“

  1. Pingback: 1explanation
  2. Swg

Napsat komentář