školní výlety

lépe jedenkrát vidět, nežli tisíckrát slyšet

jednodenní školní exkurze
vícedenní školní výlety

zábavné prohlídky sestavené dle Vašich přání 
a požadavků po městě UNESCO

Pro školy jsme připravili odborný, ale zábavný výklad historie, který na Vaše přání přizpůsobíme probíranému učivu. Můžete navštívit královskou mincovnu nebo si vybrat z několika tematických prohlídek města. Náš průvodce Vás provede po stříbrných cestičkách, které vyšlapala bohatá česká historie.

VLAŠSKÝ DVŮR

Okruh 1

VLAŠSKÝ DVŮR

Vlašský dvůr nabízí dva prohlídkové okruhy: Královskou mincovnu a Královský palác. Součástí prohlídky je ukázka ražby pražských grošů pregéřem v dobovém kostýmu a krátký animovaný naučný film o zpracování stříbra a výrobě mincí. Objednejte minci jako suvenýr pro každého žáka nebo jako odměnu pro ty nejhodnější, ručně ražené groše stojí pouhých 15 Kč. Žáci si u nás mohou vyzkoušet také roli průvodce v češtině nebo v angličtině na vlastní kůži. Na závěr prohlídky otestujeme pozornost krátkým kvízem. Žák, který vypracuje kvíz první a správně, obdrží malý dárek.

Připravte jim hodinu, na kterou nezapomenou!

Cena: 55 Kč/žák (ke každé skupině dva učitelé zdarma)
Časová náročnost: 1 hodiny

ZA STŘÍBRNÝM GROŠEM

Průvodce vás zavede do chrámu sv. Barbory, na Vlašský dvůr a do Muzea kutnohorských pověstí, duchů a strašidel. V královské mincovně se seznámíte s výrobou mincí a na vlastní oči uvidíte pana pregéře při ražbě pražského groše. Každý žák dostane groš jako upomínku na Kutnou Horu.

Cena: 190 Kč/osoba
Časová náročnost: 3 hodiny

ZA STŘÍBRNÝM GROŠEM

Okruh 2

TO NEJLEPŠÍ Z KH

Okruh 3

TO NEJLEPŠÍ PRO ŠKOLY

Poznejte historii Kutné Hory zábavnou formou. V Dačického domě na vás čeká interaktivní expozice zaměřená na památky UNESCO, ve Vlašském dvoře zjistíte, jak to bylo s tajemným pregéřem a zdali tam nezůstal jeho duch. Pro mateřské školy a dětem z prvního stupně základní školy na závěr (dle objednání) zahrajeme jednu z kutnohorských pověstí v Muzeum kutnohorských pověstí, duchů a strašidel.

Cena: 125 Kč/osoba
Časová náročnost: 3 hodiny

KUTNÁ HORA - EKONOMICKÉ CENTRUM STÁTU

Prohlídka zahrnuje návštěvu Vlašského dvora a procházku historickým centrem s průvodcem s odborným výkladem podávaným zábavnou formou.

Cena: 90 Kč/osoba
Časová náročnost: 2 hodiny

KUTNÁ HORA JAKO EKONOMICKÉ CENTRUM STÁTU

Okruh 4

POVĚSTI STŘÍBRNÉHO MĚSTA

okruh 5

POVĚSTI STŘÍBRNÉHO MĚSTA

Komentovaná prohlídka města zaměřená na kutnohorské pověsti a legendy. S průvodcem se podíváte do „české centrální banky středověku“ a Muzea kutnohorských pověstí, duchů a strašidel.

Cena: 190 Kč/osoba
Časová náročnost: 3 hodiny

DLE VAŠICH PŘÁNÍ

Sestavíme vám prohlídku pro vaše děti přímo na přání, co byste rádi chtěli vidět. Ať už je to pouze Vlašský dvůr, nebo celý okruh po stříbrném městě. Stačí svá přání vyslovit a my na nich budeme pracovat.

Cena: individuální
Časová náročnost: dle zvolených památek

na přání

okruh 6