školní výlety

lépe jedenkrát vidět, nežli tisíckrát slyšet

jednodenní školní exkurze
vícedenní školní výlety

zábavné prohlídky sestavené dle Vašich přání 
a požadavků po městě UNESCO

Pro školy jsme připravili odborný, ale zábavný výklad historie, který na Vaše přání přizpůsobíme probíranému učivu. Můžete navštívit královskou mincovnu nebo si vybrat z několika tematických prohlídek města. Náš průvodce Vás provede po stříbrných cestičkách, které vyšlapala bohatá česká historie.

VLAŠSKÝ DVŮR

Okruh 1

VLAŠSKÝ DVŮR - Jedinečná mincovna českých králů

Prohlídka zahrnuje Královskou mincovnu od historie mincovnictví před rokem 1300 až po ukázku náznaků jednotlivého zpracování stříbrné rudy do podoby pražského groše. Součástí prohlídky je ukázka středověké ražby pražských grošů průvodcem v dobovém kostýmu. Žáci mohou obdržet pracovní listy, které si během prohlídky vyplňují. Na závěr prohlídky můžeme otestovat pozornost krátkým kvízem. Žák, který vypracuje kvíz jako první a správně, obdrží od průvodce malý dárek. 

K prohlídce se dá doobjednat interaktivní hra, kdy během prohlídky jsou uvnitř poschovávaní čtyři skřítci s číselnou kombinací, která otevírá dveře se zámkem do filmových komnat českých panovníků. Objednejte minci jako suvenýr pro každého žáka nebo jako odměnu pro ty nejhodnější, ručně ražené groše ve Vlašském dvoře stojí pro vás pouhých 15 Kč.

Připravte jim hodinu, na kterou nezapomenou!

Cena: 80 Kč/žák (ke každé skupině dva učitelé zdarma)
           do ceny lze zahrnout i samostatnou ražbu jako zážitek pro žáky (+30,-Kč/osobu)
Časová náročnost: 45-60 minut

ZA STŘÍBRNÝM GROŠEM

Průvodce vás zavede do chrámu sv. Barbory, do jedinečné mincovny českých králů na Vlašském dvoře a do Muzea kutnohorských pověstí, duchů a strašidel. V královské mincovně se seznámíte s výrobou mincí a na vlastní oči uvidíte pregéře/pregéřku při ražbě pražského groše.
Každý žák dostane groš jako upomínku na Kutnou Horu.

Cena: 300 Kč/osoba (uvedená částka obsahuje vstupné do objektů i cenu za průvodce)
Časová náročnost: 3 hodiny

ZA STŘÍBRNÝM GROŠEM

Okruh 2

TO NEJLEPŠÍ Z KH

Okruh 3

TO NEJLEPŠÍ PRO ŠKOLY

Poznejte historii Kutné Hory zábavnou formou. V Dačického domě na vás čeká interaktivní expozice zaměřená na památky UNESCO, procházkou historickým centrem zažijete atmosféru města v jeho úzkých uličkách a na Vlašském dvoře zjistíte, jak to bylo s tajemným pregéřem a zdali tam nezůstal jeho duch v jedinečné mincovně českých králů. 

Pro mateřské školy a dětem z prvního stupně základní školy na závěr (dle objednání) můžeme zahrát jednu z kutnohorských pověstí v Muzeum kutnohorských pověstí, duchů a strašidel.

Cena: 210 Kč/osoba
Časová náročnost: 3 hodiny

DLE VAŠICH PŘÁNÍ

Sestavíme vám prohlídku pro vaše děti přímo na přání, co byste s nimi rádi chtěli vidět. Ať už je to pouze Vlašský dvůr, nebo celý okruh po stříbrném městě. Stačí svá přání vyslovit – nejlépe napsat nám na e-mail a my na nich budeme pracovat k vaší spokojenosti.

Cena: individuální
Časová náročnost: dle zvolených památek

na přání

okruh 4