STŘÍBRNÁ HOREČKA

Netradiční podvečerní prohlídky Vlašského dvora a expozice středověkých mučících nástrojů. Exhibice je zakončena slavnostní popravou. Během ní, prohlídky s průvodci v dobových kostýmech, umocněnou dobovou scénou, se rázem ocitnete v dobách dávného středověku. Děj nám přibližuje stříbrné město, královskou mincovnu s ražbou Pražských grošů a dychtivost po stříbrném pokladu, na což navazuje dopadení hledaného lapky a zloděje královského stříbra. Závěrečným vstupem je výslech obviněného, kterého se osobně může ujmout i dobrovolník z řad návštěvníků. Následuje slavnostní poprava odsouzeného, dle Manuálu práva útrpného. 

Upozornění: Celá večerní netradiční prohlídka je pojatá, i přes reálnost divadelní produkce, jako zábavná a tudíž bez známek násilí a krveprolití.

Prohlídky probíhají v pátek 12., 19. a 26. července a 23. a 30. srpna 2019 Před prohlídkou probíhají na nádvoří Vlašského dvora koncerty vždy od 18:00 hod., pokaždé v různém žánru, se vstupem zdarma. Změna programu vyhrazena. Více informací na www.muzeumB.cz