Vánoce ve Vlašském dvoře

Přijďte s námi strávit adventní čas do Vlašského dvora. Čekají na Vás zajímavé akce, které Vás přinutí na chvilinku se zastavit, odpočinout si od všedních shonů a připravit se na poklidné svátky.

Během celého měsíce máme spuštěnou kreativní dílničku, která spočívá ve zdobení perníčků, malování skleněných baněk, malování dřevěných ozdob na stromeček a drobných dekorativních předmětů. Mimo jiné se dozvíte něco o historii Vánoc, jak se slavily, odkud pochází naše “tradiční zvyky”, můžete si pustit svíčkovou lodičku nebo si hodit pantoflem.

Ozvláštnili jsme také kostýmované středy, kdy na Vás čekají doprovodné programy. Budeme číst pohádky s pohádkovou babičkou, Kutnohorské pověsti s autorem Mirkem Štroblem a nebo se zaposloucháme do koncertu v kapli. Již druhým rokem můžete navštívit právě kapli netradičně během Adventních podvečerů při svíčkách a letos poprvé vyzdobenou Betlémem, zapůjčeným od paní Jitky Jelínkové.

Více se dozvíte z přiložených plakátů nebo na naší pokladně. Přejeme Vám za kolektiv Vlašského dvora z Průvodcovské služby Kutná Hora příjemné prožití svátků a poklidný vstup do nového roku. Těšíme se na vaše návštěvy.