VELIKONOCE

Po dvouleté pauze se opět můžou slavit Velikonoce! Huráááá…

Velikonoční týden odstartoval v pátek 8. dubna vernisáží obrazů Jaroslava Kolaříka „Klepání jara“. Výstavu bude možné vidět až do konce června a určitě neváhejte, stojí za to nechat se vtáhnout do hloubi obrazů zhotovených technikou luxáže. 

Na Květnou nedělí se nám povedlo obléct Vlašský dvůr do jarního hávu. Na nádvoří vyrostla kroucená vrba kolem kašny i statných stromů, které tady máme. Vyzdobili jsme Vlašský dvůr a mašličkami i postupnými výtvory dětí jsme ho udělali přístupnější jaru. 

Na Květnou neděli jsme také odstartovali po zkušenosti z adventu, prodejní výstavu na arkádách. Nechyběly velikonoční dekorace, zajíčci, polštářky, šperky, vajíčka, tašky, skleněné ozdoby z Tasic, regionální produkty Kutnohorska-Kolínska a proutí na pletené pomlázky.

Velikonoční kreativní dílničky byly velmi pestré a pomohly nám zabavit nejen děti, ale i dospělé. Postupně se nám tak nádvoří plnilo i jejich výzdobou. Nejlepší a největší úspěch měla malba s pěnou na holení, malování vajíček fixou i různé vystřihovánky a skládačky. Děkujeme všem, co s námi přišli oslavovat a věříme, že i díky nim můžeme zase napsat #vlasskydvurzije